99,9% Klientów poleca PEPI (2 669 zweryfikowanych ocen)
99,9% Klientów poleca PEPI (2 669 zweryfikowanych ocen)

Kolory ścian w pokoju dla dziecka – Inspiracje i porady

Jak duże znaczenie mają kolory ścian w pokojach dla dzieci?

Odpowiednio dobrana kolorystyka pokoju to nie tylko lepsze samopoczucie dziecka, ale również zwiększona funkcjonalność pokoju. Ciemne barwy o wiele mniej się brudzą, a co za tym idzie ułatwiają utrzymanie porządku, ale są delikatnie przygnębiające. Jasne barwy dodają o wiele więcej światła i radości w pokojach, ale trudniej jest utrzymać przy takiej kolorystyce porządek. Jakie kolory więc wybrać i co je cechuje?

Co jest ważne przy wyborze kolorów do pokoju dla dziecka?

Wybierając kolory farb do pokoju dla dziecka warto najpierw odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

Jak duży jest pokój? Jaki jest kształt pokoju? Jakie będzie końcowe wykończenie czy wyposażenie pokoju? I ostatecznie: Jaki kolor pasowałby naszemu maluszkowi (oczywiście jeśli jest nam już w stanie odpowiedzieć :P)

Kolory farb w pokoju dla dziecka nie mogą być przytłaczające i ciężkie. Dobrze jest wybrać kilka odcieni i skomponować je w ostateczną wersję kolorystyczną, która stworzy „dzieło”.

Spokojna baza i jeden mocniejszy kolor dla kontrastu to dość standardowy już motyw w malowaniu pokojów dla dzieci. Jest łatwy do utworzenia i nie wymaga od nas zwiększonej ilości czasu.

Możemy również zastosować kolory jasne, delikatne. Dodając do tego wzorzystą lub kolorową tapetę stworzymy odpowiednią kombinację, która nie będzie przytłaczać, ale nie będzie też nudna.

Jaka farba do pokoju dla dziecka? Porady od mam dla mam

Ściany w pokoju dziecka to wręcz pole bitwy. Nie ma dnia w roku, który wolny by był od porysowania chociaż centymetra kawałka ściany. Jaką więc farbę wybrać lub jak dostosować ściany na taką batalię? Polecamy farby łatwo zmywalne, które dzięki szerokiej gamie kolorów doskonale nadadzą się na stworzenie pięknego pokoju dla maluszka. Warto pamiętać również o tym, że farba powinna być przystosowana do młodszego użytkownika. Sprawdzenie czy jest hipoalergiczna i pozbawiona substancji toksycznych to bardzo ważny aspekt wyboru farb – więc warto o tym pamiętać. Z reguły większość farb ma gwarancję bezpieczeństwa, ale lepiej upewnić się dwa razy 🙂

Pokój dla dziecka – Kolory ścian – Inspiracje

Sam wybór koloru farb to tylko początek góry lodowej. Wszystko zależne jest od posiadanych mebli, kolorystyki podłóg oraz samego gustu użytkownika. Jeśli chcemy zastosować mocny lub jaskrawy kolor to użyjmy go tylko na kawałku ściany, a resztę dopełnijmy delikatnymi akcentami stonowanych lub pastelowych barw. Większość pokoików dla dzieci to skarbiec zabawek, a te z reguły są pełne kolorów więc nie bójcie się barw bardzo stonowanych lub bardzo mocnych.

Standardowe kolory, które wybierane są przez większość „malarzy” to:

Różowy, niebieski, żółty lub fioletowy. Dobrymi dopełniaczami są: zielony, beżowy lub kremowy