99,9% Klientów poleca PEPI (2 669 zweryfikowanych ocen)
99,9% Klientów poleca PEPI (2 669 zweryfikowanych ocen)

Jak utrzymać porządek w pokoju dziecka? Sprytne sposoby na przechowywanie zabawek.

Jak utrzymać porządek w pokoju dziecka? To odwieczne pytanie, które zadają sobie rodzice na całym świecie. Czasem nie możemy wyjść z podziwu jaki artystyczny nieład mogą zrobić nasze dzieci. O ile w przypadku noworodka jest to prostsze, o tyle kiedy nasz brzdąc urośnie, często nie wiemy jak nad tym zapanować. Kto nie nadepną na klocka, ten nie wie co to radość z posiadania dzieci 🙂 A mówiąc poważnie, to dzieciństwo rządzi się swoimi prawami, a my jako rodzice powinniśmy być w tej kwestii wyrozumiali. Zamiast wkurzać się na wszechobecny bałagan, możemy pomyśleć jak najlepiej i najprościej go ogarnąć. Nie ma co ukrywać, ale zdjęcia w katalogów dziecięcych pokoików to tylko ułamek sekundy z ich życia.

Od czego zacząć sprzątanie dziecięcego pokoju?

Na początek warto posegregować dziecięce zabawki, dzieląc je na te duże, małe, kolorami czy kompletami. W przypadku starszych dzieci, super je zaangażować w sprzątanie. Dzięki temu możemy w przyszłości uniknąć huraganu będącego następstwem szukania ulubionej zabawki. Dzieci czasem potrzebują bodźca, który zmotywuje ich do porządków. Czasem najprostsze rozwiązania potrafią przynieś spektakularny efekt. Niech ludziki pójdą spać do domku, które będzie pudełkiem, a samochodziki zaparkują na parkingu znajdującym się w szafce. Sprzątanie może być wspaniałą zabawą, która rozbudzi wyobraźnię!

Mniej chaosu, więcej spokoju. Podziel pokój dziecka na strefy

Dziecięcy pokój, to zarówno miejsce do spania, zabawy, odpoczynku, a w późniejszym wieku również nauki. Ilość rzeczy potrafi przytłoczyć każdego, również dziecko. Aranżując pokój naszego brzdąca, przydatne jest wygospodarować w nim strefy: do zabawy, do nauki, do odpoczynku i do spania. Chodzi nie tylko o jego komfort czy bezpieczeństwo dziecka, ale także o ważne umiejętności, które będą przydatne w dorosłym życiu. Dziecku zorganizowanemu łatwiej wchodzi się w dorosłe życie, które przecież w dużej mierze polega na planowaniu

Gdzie przechowywać dziecięce zabawki?

Na rynku jest wiele przedmiotów, skrzynek i pudełek, które pozwolą nam uporządkować przestrzeń w pokoju naszego dziecka. Pamiętajmy jednak, że planując ich zakup też musimy kierować się rozwagą. Jeżeli zapędzimy się w ich nabywaniu łatwo zrobić z pokoju dziecka magazyn. Super rozwiązaniem są organizery na łóżeczka, czy kosze na zabawki – wszystko co “wtopi” się w aranżację pokoju dziecka, a nie będzie do niczego pasującym “meblem”. Zbyt dużo wzorów, kolorów też może źle wpływać na samopoczucie dziecka. Coraz częściej możemy kupować przedmiot z jednej kolekcji, które są np. dwustronne. Dla przykładu, z kolekcji Safari Cappucino możemy kupić szereg przedmiotów, z czego niektóre z nich są dwustronne. Kokon z jednej strony posiada zarówno velvetowy gładki materiał, jak i wzorzysty w zwierzątka, ten sam co w organizerze. Do kompletu możemy kupić kosz na zabawki, który stworzy spójną, nienachalną całość. Wisienką na torcie stanie się mata w kaszlacie liścia, będąca np. miejscem do zabawy lub odpoczynku. Sprawdź wszystkie kolekcję, na pewno znajdziesz coś doskonałego do pokoju Twojego dziecka

A Ty jak sobie radzisz z bałaganem w dziecięcym pokoju? A może wcale go tam nie zastajesz ? Podziel się swoimi pomysłami i radami!